Drużyna z Żytkiejm laureatem konkursu „Poznajemy Parki”

2023-01-17 23:14:44(ost. akt: 2023-01-19 10:25:06)

Autor zdjęcia: PKPR

W siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbył się etap parkowy XXII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Poznajemy parki krajobrazowe Polski” pod hasłem „Ptaki parków krajobrazowych”.
Do etapu parkowego przystąpiło sześć trzyosobowych drużyn (18 uczniów z klas VI-VIII SP) z sześciu szkół podstawowych powiatu gołdapskiego wyłonionych w czasie wcześniejszych eliminacji szkolnych. Uczniowie rozwiązywali indywidualnie test ze znajomości tematu przewodniego konkursu oraz ze znajomości parków krajobrazowych województwa. O wyniku drużyny decydowała suma punktów zdobytych przez tworzących ją uczniów.

I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach pod opieką Anny Krygier w składzie: Konstanty Mazur, Oliwia Kozłowska, Aleksandra Miazek.

Zwycięska drużyna w kwietniu pojedzie na finał wojewódzki do Welskiego Parku Krajobrazowego, gdzie będzie rywalizować z pozostałymi reprezentacjami parków krajobrazowych Warmii i Mazur o wejście do finału ogólnopolskiego.

PKPR, opr. tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5