I Gminny Rajd Rowerowy

2022-11-21 09:38:25(ost. akt: 2022-11-21 09:43:21)

Autor zdjęcia: mat. nadesłany/Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich

11 listopada odbył się I Gminny Rajd Rowerowy „Dla Niepodległej”, który symbolicznie miał upamiętnić 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Pogoda nie była dla nas łaskawa, ale symboliczna liczba - 11 okazała się szczęśliwa i w grupie jedenastu osób wybraliśmy się na rowerowe podboje. Po rozdaniu czerwono-białych chorągiewek wyruszyliśmy w trasę rowerową #RowerempoGminieBnaieMazurskie.

Pierwszy kierunek podjęty przez rowerzystów to samoobsługowa stacja naprawy rowerów w Baniach Mazurskich w celu sprawdzenia ciśnienia w oponach i zapoznania się z ustaloną trasą liczącą ponad 30 km. Odwiedziliśmy trzy punktu z siedmiu wyznaczonych na terenie gminy Banie Mazurskie, pierwszy to Kaplica grobowa rodziny Steinertów w Zakałczu Wielkim jej historia jest pełna tajemnic, z którą zapoznaliśmy się dzięki tablicy informacyjnej znajdującej się przy zabytku. Przemierzając lasy Skaliskie napotkaliśmy na swojej trasie Kanał Brożajcki leżący na granicy dwóch powiatów gołdapskiego i węgorzewskiego.

Na zasłużony odpoczynek skierowaliśmy się na Straszny Dwór do stanicy Koła Łowieckiego „Żbik" Węgorzewo.

Ostatnim punktem naszego rajdu był Kościół NMP w Żabinie. Dzięki proboszczowi ks. Andrzejowi poznaliśmy historię kościoła, która również wiąże się z okresem I i II wojny światowej ważnej dla naszego regionu pod względem odzyskania niepodległości.

Na koniec rajdu, już w Baniach Mazurskich czekało na nas ognisko, kiełbaski, ciepła kawka, herbatka. Dziękujemy naszym partnerom Nadleśnictwo Czerwony Dwór, Gmina Banie Mazurskie, Koło Łowieckie Żbik w Węgorzewie za udział i pomoc w organizacji wycieczki rowerowej.

mat. nadesłany/Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5