Jeden był poszukiwany, kolejny kierował bez uprawnień, ale za to po alkoholu i narkotykach

2022-11-14 11:45:12(ost. akt: 2022-11-16 15:32:07)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W tym roku, mimo dużego natężenia ruchu, długi listopadowy weekend na drogach powiatu gołdapskiego był bezpieczny.
Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego w trakcie pełnionej służbie na drogach powiatu gołdapskiego ujawnili 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących oraz 3 wykroczenia popełnione przez pieszych. Policjanci zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny kontrolowanego pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 11 listopada br. o godz. 10:30. Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podczas patrolu miasta zauważyli kierującego ciężarowym volkswagenem, który chciał skręcić z ulicy Królewieckiej w ulicę Krzywą mimo dyspozycji znaku B2 „zakaz wjazdu”. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali pojazd do kontroli. Od razu od 23-latka wyczuli zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierowca w organizmie ma 1,5 promila alkoholu. To jednak nie było jedyne przewinienie mężczyzny. W dalszych czynnościach sprawdzających policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo, mundurowi znaleźli przy 23-latku biały proszek, a wstępne badania narkotestem wykazały, że znajduje się on również pod działaniem amfetaminy.

Z kolei niedzielna (13.11.2022r.) kontrola pojazdu prowadzona przez funkcjonariuszy Zespołu Ruchu Drogowego zakończyła się zatrzymaniem osoby poszukiwanej. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad 3 lat. Policjanci zatrzymali osobowego volkswagena po godzinie 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 650. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości przez 34-letniego kierującego. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma podstawami poszukiwawczymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo, cudzoziemiec był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

KPP Gołdap, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5