Pracowity weekend policjantów

2022-06-14 20:15:57(ost. akt: 2022-06-14 23:33:22)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Jeden nie zatrzymał się i wjechał w zaporę. Był pijany. Podobnie jak jego dwaj koledzy z poniedziałku...
W sobotę około godz. 15:40 policjanci gołdapskiej drogówki, oddelegowani do zabezpieczenia 78. Rajdu Polski, zauważyli motocyklistę, który stojąc na czerwonym świetle chwiał się i miał trudności z utrzymaniem pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli wobec niego interwencję. Przy użyciu świateł błyskowych i dźwiękowych zamierzali zatrzymać kierującego do kontroli. Mężczyzna na widok radiowozu gwałtownie ruszył i próbował uciec lecz wjechał w metalową zaporę ustawioną na odcinku remontowanej drogi, po czym przewrócił się. Kierowca mimo to nadal próbował odjechać lecz został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Po wylegitymowaniu okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu oleckiego ma ponad promil alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a motocykl którym jechał nie był dopuszczony do ruchu.

W poniedziałek około południa dyżurny otrzymał zgłoszenie, że citroen uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód. Z relacji jednego z bezpośrednich świadków zdarzenia wynikało, że sprawca mógł znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Jak wstępnie ustalono chciał on wyminąć grupę osób, która znajdowała się przy drodze i wtedy to uderzył w tył zaparkowanego opla. Badanie wykazało ponad 2 promie. Sprawca zaprzeczył, że kierował samochodem oraz twierdził, że alkohol spożył po zdarzeniu. Prosto z ulicy podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu 45-latek usłyszał zarzut i się do niego przyznał.

Również w poniedziałek około godziny 15:00 w miejscowości Górne patrol ruchu drogowego zatrzymał osobową skodę. Okazał się nim 71-letni mężczyzna, od którego policjanci wyczuli alkohol. Badanie wykazało blisko 1,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy prawo jazdy oraz uniemożliwili dalszą jazdę. Teraz w tej sprawie zostanie wszczęte dochodzenie i o dalszym losie 71-latka teraz zdecyduje sąd .

KPP Gołdap, tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5