Były awanse, nagrody i życzenia

2022-05-19 01:27:55(ost. akt: 2022-05-19 16:46:06)

Autor zdjęcia: KP PSP Gołdap/mł. asp. Ł. Murawski

17 maja 2022 roku w Kościele pw. św. Leona Wielkiego w Gołdapi odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin, która rozpoczęła gołdapskie obchody Dnia Strażaka. Nabożeństwu przewodniczył proboszcz parafii ksiądz kanonik Albert Interewicz.
Uczestnicy liturgii przemaszerowali ulicami miasta na Plac Zwycięstwa przy Pomniku Niepodległości w Gołdapi, gdzie odbył się uroczysty apel. W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Gołdapi i ich rodziny, strażacy ochotnicy oraz zaproszeni goście.

Uroczysty apel rozpoczęło złożenie przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Andrzeja Jabłońskiego meldunku Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu Arturowi Chojeckiemu o gotowości pododdziału pożarniczego do uroczystości. Następnie przy akompaniamencie hymnu państwowego podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej na maszt. Później głos zabrał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi st. bryg. Wojciech Szczepanik, który m.in. przywitał zaproszonych gości, dziękując za pomoc w realizacji zakupów oraz przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego do jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu gołdapskiego oraz nawiązując do przypadającego w tym roku jubileuszu 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej, przybliżył historię ochrony przeciwpożarowej na ziemi gołdapskiej.

Święto to wspaniała okazja do przekazania odznaczeń, awansów na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnień.

Podczas uroczystości miało również miejsce symboliczne przekazanie oraz poświęcenie pojazdów pożarniczych i sprzętu ratowniczego, które trafiły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu gołdapskiego.

KP PSP w Gołdapi pozyskała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy oraz nowy lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy.

Jednostki OSP pozyskały z Komendy Powiatowej PSP w Gołdapi:
- OSP Grabowo: średni samochód ratowniczo-gaśniczy
- OSP Dubeninki: lekki samochód kwatermistrzowski oraz łódź ratowniczą
- OSP Grodzisko: lekki samochód operacyjny
- OSP Surminy: sprzęt hydrauliczny do ratownictwa technicznego


KP PSP Gołdap/st. kpt. M. Herman, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5