Policjanci mieli pracowitą majówkę

2022-05-05 09:42:21(ost. akt: 2022-05-05 09:43:27)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja.pl

Prawie 60 wykroczeń przekroczenia dopuszczalnej prędkości, jeden kierujący pod wpływem alkoholu oraz kilkadziesiąt interwencji. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi podsumowali majówkę.
Podczas długiego weekendu patrole ruchu drogowego koncentrowały się przede wszystkim na eliminacji nietrzeźwych kierujących a także na kontrolowaniu prędkości pojazdów na drogach. Efektem tych działań było zatrzymanie prawa jazdy 30-letniemu mężczyźnie, który w poniedziałkowy ranek zdecydował się na prowadzenie samochodu mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. W tej sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Kolejne zdarzanie miało miejsce w Jurkiszkach. Dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem jednośladu. Na miejscu policjanci zastali tylko świadka, który wskazał sprawcę zdarzenia. 33-latek zdążył już schować uszkodzony motorower. Policjanci pracujący na miejscu szybko ustalili wstępny przebieg i okoliczności wypadku. Następnie sam sprawca w rozmowie z mundurowymi przyznał się on do kierowania motorem. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego gdyż kierujący w wyniku upadku doznał urazu głowy. Dodatkowo wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Z miejsca wypadku mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala w Suwałkach. Przeprowadzone tam wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało u 33 latka prawie półtora promila alkoholu w organizmie. W tej sprawie zostanie wszczęte dochodzenia i dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

W ramach przydzielonych zadań policjanci podczas codziennej służby w okresie majówki prewencyjnie mierzyli prędkość pojazdów na głównych szlakach komunikacyjnych w powiecie. W rezultacie przeprowadzonych 88 kontroli pojazdów mundurowi wystawili łącznie 62 mandaty karne. W zdecydowanej większości za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i inne przewinienia takie jak min. za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Miniony majowy weekend obfitował także w zwiększoną ilość podjętych interwencji. Policjanci prewencji wyjeżdżali prawie 70 razy na zgłoszone do dyżurnego interwencje. W konsekwencji podjętych działań zatrzymano 2 osoby. Jeden z mężczyzn trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy a drugi został zatrzymany do wytrzeźwienia.

KPP Gołdap

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5