Poznajemy parki krajobrazowe Polski

2022-01-20 16:59:21(ost. akt: 2022-01-20 16:59:56)

Autor zdjęcia: Fb/Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej

Z niełatwym testem przyszło się zmierzyć uczestnikom etapu parkowego XXI edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski. O wodzie w przyrodzie".
Rozgrywki odbyły się 14 stycznia w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach. Wzięło w nich 7 trzyosobowych drużyn z klas VI-VIII szkół podstawowych z gmin Dubeninki i Gołdap, wyłonionych w wyniku wcześniejszych eliminacji. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z zakresu znajomości tematu przewodniego tegorocznej edycji oraz ze znajomości walorów przyrodniczych i kulturowych naszego Parku.

Najwyższy wynik uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach pod opieką Anny Krygier, w składzie: Zuzanna Kempisty, Szymon Lisiewski i Konstanty Mazur.

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi pod opieką Danuty Boguskiej, w składzie: Emilia Jabłońska, Anna Wądołowska, Izabela Zajkowska. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi pod opieką Małgorzaty Wojciechowskiej-Gutowskiej, w składzie: Hanna Galińska, Zofia Stepanik, Katarzyna Wasilewska.

Indywidulanie najlepszy wynik uzyskał Konstanty Mazur z SP Żytkiejmy (19 pkt.). Drugie miejsce zdobyła Magdalena Lipińska z SP Galwiecie (16 pkt.). Trzecie miejsca ex aequo zajęli: Hanna Galińska z SP nr 2 w Gołdapi, Emilia Jabłońska z SP nr 1 w Gołdapi, Szymon Lisiewski z SP w Żytkiejmach i Adrianna Wierzbicka z SP nr 5 w Gołdapi (po 15 pkt).

Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Teraz zwycięzcy spróbują swoich sił w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2022 roku. Tam drużyny z sześciu parków krajobrazowych Warmii i Mazur powalczą o awans do etapu ogólnokrajowego.

W tym roku organizatorem i gospodarzem finału wojewódzkiego będzie Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

PKPR, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5