Kobiety znalazły portfele z pieniędzmi

2021-11-02 22:42:34(ost. akt: 2021-11-02 22:44:02)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Prawie 1,5 tys. złotych oraz dokumenty trafiły już do rąk prawowitych właścicieli. Było to możliwie dzięki uczciwości dwóch gołdapianek, które na zguby natknęły się na cmentarzu miejskim i parkingu osiedlowym.
W miniony weekend, do gołdapskiej komendy zgłosiły się dwie kobiety, które przekazały oficerowi dyżurnemu torebkę oraz portfele z dokumentami i pieniędzmi. Uczciwe znalazczynie na zguby natknęły się na miejskim cmentarzu i na parkingu osiedlowym przy ul. Żeromskiego w Gołdapi.

Z rzeczami kobiety udały się prosto do gołdapskiej komendy. Dzięki uczciwości gołdapianek, kobieta i mężczyzna odzyskali gotówkę, karty bankomatowe i inne ważne dokumenty.

Pamiętajmy! Znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem. W świetle przepisów osoba, która zachowała znalezioną rzecz dla siebie, będzie odpowiadała za jej przywłaszczenie. Znaleziony przedmiot należy oddać do biura rzeczy znalezionych lub (w przypadku braku takiego biura) na policji. W przeciwnym przypadku, „znalazca” dopuszcza się przestępstwa lub wykroczenia.

KPP Gołdap

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5