Siatkarze UKS „Trójki” Gołdap na wakacyjny obozie

2021-09-08 09:21:50 (ost. akt: 2021-09-08 09:22:30)

Autor zdjęcia: zdj. nadesłane/Łukasz Tarasiewicz

W sześciogodzinnych zajęciach na hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego i szkolnej sali gimnastycznej brało udział 28 zawodników w dwóch grupach z klas od pierwszej do ósmej.
Pod koniec wakacji zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyli w siatkarskim obozie stacjonarnym pod nazwą „Siatkarska kariera, zamiast komputera”. W sześciogodzinnych zajęciach na hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego i szkolnej sali gimnastycznej brało udział 28 zawodników w dwóch grupach z klas od pierwszej do ósmej. Zajęcia charakteryzowały się ćwiczeniami poprawiającymi technikę odbić i poruszania się po boisku. Uczestnicy obozu pracowali również nad wytrzymałością i skocznością.

Część zajęć poświęcona była na przygotowanie do meczów z nastawieniem na technikę i taktykę gry gdyż już we wrześniu rusza sezon siatkarski, a w nim imprezy sportowe w ramach Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Minisiatkówce „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek” Szkolnego Związku Sportowego oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej jak również XXVIII Ogólnopolskiego Turnieju w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving.

Stworzeniem możliwości uczestnictwa dzieci i młodzieży w zajęciach kulturalnych było wspólne wyjście do kina „Kultura” na seans filmowy pt. „Wyprawa do dżungli”. W celu integracji grupy zostało zorganizowane wspólne wyjście na basen. Sprawdzianem umiejętności uczestników obozu i wpojeniem zasady fair-play był wyjazd na mecze sparingowe z AZS UWM SMS Olsztyn i UKS „Czwórka” Giżycko.

Łukasz Tarasiewicz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5