Kacper Taudul zdobył brąz na Mistrzostwach Polski

2021-08-03 00:58:55 (ost. akt: 2021-08-03 01:01:51)

Autor zdjęcia: zdj. nadesłane/Łukasz Tarasiewicz

Od piątku do niedzieli na wrocławskich Gliniankach zawody odbywały się na wysokim poziomie sportowym, choć w piekącym słońcu jak również w ulewnym deszczu.
Przez trzy dni (30.07-01.08) we Wrocławiu z udziałem 32 najlepszych duetów odbywał się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej. Od piątku do niedzieli na wrocławskich Gliniankach zawody odbywały się na wysokim poziomie sportowym, choć w piekącym słońcu jak również w ulewnym deszczu. Doskonale w Finale Polski spisał się gołdapianin Kacper Taudul (były zawodnik UKS Trójka Gołdap), który w parze z Jakubem Hajdukiem reprezentując UKS Szamotulanin Szamotuły dotarli do półfinału imprezy, w którym ulegli 0:2 duetowi Jakub Kurowski / Jacek Rejno (Gwardia Wrocław Academy).

W walce o trzecie miejsce utalentowani siatkarze pokonali 2:1 parę Konrad Jaworowski / Szymon Stano (SMS Ostróda) i na szyjach Kacpra Taudula i Jakuba Hajduka zawisły medale z brązowego kruszcu. To trzeci medal Mistrzostw Polski Kacpra Taudula w karierze, który w tym sezonie zmaga się z kontuzją. W zeszłym roku w rywalizacji kadetów sięgnął po złoto na piasku i srebro na hali.

Łukasz Tarasiewicz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5