Od jutra zapłacimy za parkowanie w centrum

2021-08-01 15:37:30 (ost. akt: 2021-08-01 15:39:06)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Opłaty będą obowiązywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 16. Inaczej zapłacimy za parking, inaczej w płatnej strefie.
Rada Miejska w Gołdapi na czerwcowej sesji podjęła uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania oraz wysokości stawek opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie i sposobu ich pobierania, a także zmiany uchwały w sprawie zasad korzystania ze skweru i parkingu miejskiego na Placu Zwycięstwa w Gołdapi. Zgodnie z procedurą uchwały podlegać będą weryfikacji przez nadzór prawny wojewody, a następnie po ich publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przepisy dotyczące płatnego postoju zgodnie z założonym planem wejdą w życie od poniedziałku 2 sierpnia.

Od wielu lat obserwuje się problem z deficytem miejsc postojowych.

— Wprowadzenie płatnego postoju ma na celu zwiększenie rotacji parkujących pojazdów w centrum, co przełoży się na poprawę dostępności miejsc postojowych dla kierowców. Pośrednio wprowadzenie płatnego postoju ma na celu zmniejszenie liczby pojazdów, które poruszać się będą w ścisłym centrum naszego miasta — wyjaśniają gołdapscy urzędnicy.

A ile zapłacimy za parkowanie?

Strefą Płatnego Parkowania objęty został teren wokół Placu Zwycięstwa. Za postój do 30 min. zapłacimy 50 groszy, za pierwszą godzinę 1,20 zł, za drugą 1,40 zł, za trzecią 1,60 zł, a za każdą kolejną po 1,20 zł.

Z kolei Płatny parking znajduje się na przeciwko urzędu miasta. Postój do 15 minut będzie bezpłatny. Za pierwszą i każda kolejną godzinę zapłacimy 1,50 zł. Będzie również możliwość wykupienia abonamentu. Miesięczny będzie kosztował 70 zł, półroczny 300 zł, a roczny 500 zł.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5