Dwa medale siatkarzy SP 3 Gołdap w finale województwa

2021-06-23 08:50:04 (ost. akt: 2021-06-23 08:52:24)

Autor zdjęcia: Łukasz Tarasiewicz

W ostatnim czasie dwa turnieje finałowe rozgrywali siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi.
We wtorek, 15 czerwca na Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym „Kętrzynianka” w Kętrzynie odbył się Finał Województwa W-M SZS w Siatkówce Plażowej Chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski oraz Olaf Rykaczewski wywalczyła pierwsze miejsce. W nagrodę chłopcy otrzymali puchar, złote medale oraz pamiątkowe dyplomy. Organizator finału zapewnił uczestnikom również pyszną pizzę. Organizatorem finału był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.

Fot. Łukasz Tarasiewicz

Z kolei w piątek, 18 czerwca na hali sportowej nr 7 w Olsztynie odbyły się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. W finałowym turnieju wystąpiły cztery najlepsze drużyny z województwa. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w składzie: Mieszko Makarski, Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Olaf Rykaczewski, Piotr Kozic, Igor Luty i Grzegorz Ratuszny zajęła w turnieju trzecie miejsce. Chłopcy ograli 2:1 – ZSS Ełk oraz ulegli 0:2 - SP 7 Olsztyn i 0:2 – SP 1 Dobre Miasto. Meczom w gorącej hali przyglądał się Marcin Mierzejewski – II trener PlusLigowego – Indykpolu AZS Olsztyn, który był pod wrażeniem umiejętności niektórych siatkarzy, w tym też gołdapskich.
Nagrodami w piątkowym turnieju były puchary, medale i dyplomy. Organizatorem finału był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Olsztynie.

mat. nadesłany/Łukasz Tarasiewicz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5