Dobry występ najmłodszych siatkarzy z "Trójki"

2021-03-06 13:43:34(ost. akt: 2021-03-06 13:45:19)

Autor zdjęcia: Łukasz Tarasiewicz

W niedzielę, 28 lutego, na hali w Ełku odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2010 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz czwórek (2008 i mł.). Jak zwykle emocji nie brakowało, walka była zacięta do ostatniej piłki.
Zespoły rywalizują o 6 miejsc w finale wojewódzkim w każdej kategorii. Zagrają w nim zespoły z miejsc 2-7. w eliminacjach. Liczą się najlepsze cztery turnieje danego zespołu, a nie 3 jak rok temu. Zwycięzca eliminacji automatycznie jest triumfatorem bez udziału w finale. Cztery miejsca w czołowej siódemce zajęli najmłodsi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr w 3 w Gołdapi. Osiemnaście zespołów z całego województwa warmińsko-mazurskiego zagrało w czterech grupach do dwóch wygranych setów do piętnastu punktów.

Ten etap z powodzeniem zakończyły wszystkie gołdapskie zespoły. W ćwierćfinale (1/4 finału) zespół Juliusz Buraczewski / Nikodem Juklewicz (trzecioklasiści) zmierzył się ze swoimi kolegami – Mikołaj Rawinis / Michał Sadowski. Do półfinału awansowali Mikołaj i Michał. Również swój ćwierćfinałowy pojedynek wygrali Tomasz Pańczuk / Filip Budlewski, którzy ograli 2:0 UKS Maratończyk Ełk. W ćwierćfinale natomiast ulegli 0:2 swoim rywalom z Olsztynka: Oliwier Żbikowski / Bartosz Klisz. W decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy Juliusz i Nikodem przegrali 0:2 z Oliwierem i Bartoszem. Następnie w walce o 7. lokatę Juliusz Buraczewski pokonali 2:0 – UKS Maratończyk Ełk 5, a o 5. lokatę Oliwier Żbikowski i Bartosz Klisz pokonali 2:0 - UKS Maratończyk Ełk 1. W półfinale imprezy Filip Budlewski i Tomasz Pańczuk ulegli zespołowi - AZS UWM Olsztyn, a Mikołaj Rawinis i Michał Sadowski zespołowi - UKS Olimpijczyk Olsztynek 1. W bratobójczej walce o trzecią lokatę lepsi okazali Mikołaj i Michał pokonując 2:0 Tomasza i Filipa. Na czwartym miejscu ełcki turniej zakończyli zawodnicy grający w „trójkach” (Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Mateusz Repow i Dorian Pietrzak), którzy po trzech spotkaniach awansowali do półfinału turnieju. W półfinale turnieju po bardzo emocjonującym meczu ulegli 1:2 zespołowi -Kurianvolley Olsztyn. W meczu o 3. miejsce chłopcom udzieliły się emocje z poprzedniego starcia i po tie-breaku ulegli AZS UWM Olsztyn.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Szczytnie, Giżycku i Elblągu. Finał województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 30 maja 2021 roku w Kętrzynie. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz Green Volley Ełk z panem Jarosławem Andrzejewskim na czele.

Łukasz Tarasiewicz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5