Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

2021-02-23 16:57:09 (ost. akt: 2021-02-23 16:57:29)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

33-letni gołdapianin odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca Giżycka, który jadąc drogą wojewódzką nr 650 zwrócił uwagę na niepewnie poruszającego się po drodze fiata i niezwłocznie powiadomił o tym fakcie policjantów. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce przebadali kierującego na zawartość alkoholu i okazało się, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie.
Kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu nadal są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja świadków i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanym kierowcom. Właśnie tak, dzisiejszego ranka (23.02.2021r.) zachował się mieszkaniec Giżycka jadący z Gołdapi do Węgorzewa.

Około godziny 09:00 na drodze wojewódzkiej W-650 31-letniego kierowcę citroena zaniepokoił sposób jazdy fiata punto, którego kierowca jadąc od Gołdapi w kierunku Węgorzewa łapał pobocza i jechał całą szerokością jezdni stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, natychmiast powiadomił policję. Gdy kierowca fiata zatrzymał się na poboczu w miejscowości Marcinowo, 31-latek wykorzystał chwilę i natychmiast odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone przez gołdapskich funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. Jak się okazało 33-letni kierowca fiata miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy 31-latka, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

KPP Gołdap

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5