Samorząd województwa wspiera bezpieczeństwo granic

2020-10-09 23:20:59 (ost. akt: 2020-10-09 23:21:44)

Autor zdjęcia: W-MOSG

Do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej trafi 200 tys. zł z budżetu samorządu województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wsparcie pozwoli na zakup sprzętu, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie.
Umowę o przekazanie środków finansowych dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego uroczyście podpisali: Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin, Wicemarszałek Miron Sycz oraz Komendant W-MOSG gen. bryg. SG Robert Inglot.

— Samorząd województwa jest ważnym partnerem naszej formacji i wymiernie wspiera wykonywane przez naszych funkcjonariuszy działania — podkreślił gen. bryg. SG Robert Inglot.

Przekazana kwota 200 tys. zł przeznaczona zostanie m.in. na zakup pojazdu i motocykla. Sprzęt wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy W-MOSG w ochronie zewnętrznej granicy UE i posłuży do realizacji codziennych zadań.

— Od wielu lat współpracujemy ze Strażą Graniczną, której działania poparte są profesjonalizmem, rzetelnością oraz pełną trudów i poświęceń służbą. To przedstawiciele Straży Granicznej wskazują swoje potrzeby, które są dla nich ważne w czynnościach związanych z operacyjnością i uszczelnianiem granicy — powiedział Gustaw Marek Brzezin marszałek województwa.

W-MOSG

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5