Sierżant Gołdapek edukował o bezpieczeństwie i rozdawał odblaski

2020-03-02 11:56:12 (ost. akt: 2020-03-02 12:11:16)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Bezpieczeństwo - to słowo bardzo często używane w trakcie spotkań profilaktycznych gołdapskich policjantów. Nie inaczej było również w minioną sobotę podczas „II Gołdapskiego zlotu morsów”. Na Plaży Miejskiej przy okazji „kąpieli” dla odważnych funkcjonowało policyjne stanowisko, do którego zachęcał Sierżant Gołdapek – maskotka miejscowych stróżów prawa.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wykorzystują każdą okazję do promowania bezpieczeństwa i zawodu policjanta. Tak też było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze zostali zaproszeni do wzięcia udziału w „II gołdapskim zlocie morsów”.

Impreza z bardzo dużą frekwencją uczestników była doskonałą okazją do spotkania policjantów z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz przekazania im ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań. Mundurowi promowali tematykę związaną z bezpieczeństwem i prewencją kryminalną, prezentowali policyjny sprzęt oraz rozdawali dzieciom i dorosłym odblaskowe elementy, wyjaśniając, jak duże znaczenie w bezpieczeństwie na drodze ma taki niepozorny przedmiot. Mówili również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

https://m.wm.pl/2020/03/orig/sierzant-goldapek3-614415.jpg

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów policjanci rozdawali również etui antykradzieżowe na karty zbliżeniowe. Takie etui posiada wbudowane zabezpieczenie przed zeskanowaniem i jest najprostszą formą ochrony kart bankomatowych. Impreza była także doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta - każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się jak wygląda służba w Policji.

https://m.wm.pl/2020/03/orig/sierzant-goldapek2-614414.jpg

Reakcja mieszkańców i turystów była bardzo pozytywna, a cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5