Uwaga na podejrzanych domokrążców - mogą Cię okraść!

2020-02-24 14:22:37 (ost. akt: 2020-02-24 14:25:22)
Policjanci apelują o ostrożność przy wpuszczaniu do mieszkań obcych osób

Policjanci apelują o ostrożność przy wpuszczaniu do mieszkań obcych osób

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Gołdapscy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży kilkunastu tysięcy złotych, które straciła mieszkanka Bań Mazurskich. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców powiatu, by byli ostrożni, zamykali drzwi na klucz i nie wpuszczali do domów obcych osób. Przestępcy podając się za handlowców, elektryków, pracowników różnych instytucji czy fundacji wchodzą do mieszkań i okradają właścicieli z dorobku całego życia.
W miniony piątek (21.02.2020 rok) gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży kilkunastu tysięcy złotych z jednego z mieszkań w Baniach Mazurskich. Jak ustalili mundurowi, do kradzieży mogli przyczynić się tzw. „domokrążcy”. Na terenie Bań Mazurskich widziane były trzy kobiety o ciemnej karnacji skóry ubrane w długie spódnice i chusty na głowach, oferujące do sprzedaży pościele i koce.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność podczas kontaktu z osobami nam nieznanymi i obcokrajowcami. Pamiętajmy, aby zamykać drzwi na klucz i pod żadnym pretekstem nie wpuszczać nikogo nieznajomego do mieszkania. Bardzo często przestępcy wykorzystują dobre serce i łatwowierność innych, szczególnie osób starszych, aby ich okraść. Nie dajmy nabrać się na okazyjna cenę oferowanych towarów czy nagłe zasłabnięcie i konieczność skorzystania z telefonu - taka pomoc może nas drogo kosztować.

Ponadto policjanci zwracają się z prośbą o zwrócenie uwagi zarówno na mienie własne, jak również sąsiadów oraz reagowanie na sytuacje, które są dla nas niepokojące np. na przebywających w pobliżu domu obcych, na podejrzanie zachowujące się osoby lub zaparkowane samochody, a o każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ministrant #2896733 | 83.31.*.* 31 mar 2020 03:10

    Czy tu jest mowa o katolickich księżach i kolędzie ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5