Uczestnicy zimowiska odwiedzili gołdapskich policjantów

2020-01-28 09:38:03 (ost. akt: 2020-01-28 10:52:19)

Autor zdjęcia: BP w Gołdapi/KPP w Gołdapi

Uczestnicy zimowiska „Ferie z biblioteką” odwiedziły gołdapską Komendę Powiatową Policji. Dzieci poznały specyfikę pracy funkcjonariuszy, sprzęt jakim się posługują oraz wysłuchały wskazówek jak bezpiecznie poruszać się po drodze i radzić sobie w trudnych sytuacjach.
W ubiegłym tygodniu na gołdapskiej komendzie było naprawdę wesoło. Miejscowych policjantów odwiedziły dzieci z zimowiska „Ferie z biblioteką”. Podczas spotkania mł. asp. Anna Barszczewska omówiła zebranym na czym polega praca policjantów i jak są wyposażeni do codziennej służby.

Dzieci obejrzały pomieszczenia, w których na co dzień pracują funkcjonariusze i dowiedziały się czym zajmują się policjanci poszczególnych wydziałów. Nie zabrakło też pogadanki o podstawowych zasadach poruszania się po drodze i innych zasadach bezpieczeństwa, które policjantka przypomniała dzieciom poprzez zabawy z tablicą interaktywną. - w ten sposób najmłodsi uczyli się w najciekawszy z możliwych sposobów - przez zabawę. Na zadawane pytania maluchy odpowiadały bezbłędnie.

Na zakończenie policjantka podarowała wszystkim uczestnikom odblaskowe gadżety

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5