Gołdapscy policjanci wspierają kampanię "Biała Wstążka"

2019-11-25 13:02:34(ost. akt: 2019-11-25 13:28:14)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Jak co roku między 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy wobec Kobiet), a 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) na całym świecie realizowana jest kampania pn. „Biała wstążka”, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Jak co roku aktywnie uczestniczą w niej policjanci z Gołdapi. Tegoroczna kampania prowadzona jest w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”.
Dzisiaj (25.11.2019 rok) w Gołdapi ruszyła kampania „Biała Wstążka”. To akcja skierowana do mężczyzn, jej celem jest zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Wstążka przypięta do ubrania symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

W czasie trwania akcji organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń zachęcając przy tym mężczyzn aby zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy.

Symboliczne białe wstążki otrzymali od policjantki, pracownicy Starostwa i Ośrodka Pomocy Społecznej mężczyźni w instytucjach samorządowych, wojsku, straży pożarnej oraz mieszkańcy miasta.

W sobotę (07.12) odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołdapi, gdzie w ramach dyżuru członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego będą udzielali osobom pokrzywdzonym kompleksowych informacji w zakresie m. in. praw przysługującym osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania form specjalistycznej pomocy w lokalnych instytucjach oraz możliwości działań jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

W poniedziałek (09.12) odbędzie się finał kampanii. Z lotu ptaka zostanie wykonane zdjęcie – „żywej” białej wstążki. Uczniowie szkół, pracownicy socjalni, żołnierze oraz funkcjonariusze policji ustawią się w kształt wstążki, w rękach będą trzymać białe balony.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5