Uczniowie gołdapskiej podstawówki odwiedzili policjantów

2019-11-25 10:51:05 (ost. akt: 2019-11-25 10:58:56)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gołdapi odwiedzili 22 listopada (piątek) gołdapskich policjantów. Dzieci zwiedziły budynek komendy, poznały specyfikę pracy funkcjonariuszy oraz uczestniczyły w rozmowie na temat bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym.
Zawód policjanta to marzenie niejednego dziecka, dlatego bardzo często placówki oświatowe z terenu powiatu gołdapskiego zwracają się z prośbą o możliwość zwiedzenia Komendy Policji i zaprezentowania zawodu policjanta. Tak było tez i w piątek, kiedy to Komendę Powiatową Policji w Gołdapi odwiedzili piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gołdapi.

Uczniowie podczas zwiedzania komendy mogli przekonać się, jak wygląda procedura rekrutacji do Policji, jak wygląda codzienna praca policjantów różnych wydziałów, obejrzeć pomieszczenia służbowe, umundurowanie oraz sprzęt. Dzieci mogły też na własnej skórze przekonać się jak pobierane są odciski palców. Na pamiątkę każdy otrzymał odcisk swoich linii papilarnych.

Dodatkowo policjantka poprzez tablicę interaktywną przypomniała dzieciom zasady poruszania się po drodze i inne zasady bezpieczeństwa. W ten sposób dzieci uczyły się w najciekawszy z możliwych sposobów - przez zabawę. Na zadawane pytania odpowiadały bezbłędnie.

Na zakończenie policjanci podarowali wszystkim uczestnikom odblaskowe opaski.

Odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” oraz projektu pn. „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze powiatowej nr 4812N-ul. Kościuszki w Gołdapi”.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5