Kadeci z Gołdapi mistrzami Podlasia

2018-02-19 10:17:34 (ost. akt: 2018-02-19 10:18:42)
10 lutego zakończyły się rozgrywki podlaskiej wojewódzkiej ligi piłki siatkowej 
w kategorii kadetów. Dobra passa nie opuszcza młodych siatkarzy Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki, w którym trenuje i gra dwóch chłopaków z Gołdapi: Dawid Rusak na pozycji libero i Bartosz Mikielski na pozycji rozgrywającego.
Kadeci SUKSS Suwałki przez cały sezon zasadniczy w województwie podlaskim byli nie do pokonania. W ostatniej kolejce ligi zdecydowanie wygrali wyjazdowy mecz z UKS Mikolo Sokółka 3:0 i przypieczętowali zdobycie kolejnego w tym roku tytułu Mistrza Województwa Podlaskiego w siatkówce, tym razem w kategorii kadet. Jednocześnie zapewnili sobie udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w piłce siatkowej.

Mecz z Sokółką był kolejnym, w którym młodzi kadeci SUKSS Suwałki zdominowali przeciwnika i pokazali, że w tej kategorii wiekowej nie mają sobie równych. Warto zaznaczyć, że we wszystkich 8 kolejkach ligowych, w których poza Sokółką mierzyli się 
z drużynami MUKS 15 Białystok, BAS Białystok, SUKSS Suwałki II, nie stracili żadnego seta 
i wszystkie mecze wygrali po 3:0.

Obecnie siatkarze SUKSS Suwałki przygotowują się do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski kadetów, który zostanie rozegrany w dniach 1-4.03.2018 roku w Rzeszowie. Rywalami siatkarzy SUKSS będzie drużyna gospodarzy AKS V LO Rzeszów, a także STS Olimpia Sulęcin, Exact Systems Norwid Częstochowa, TPS AZS UMCS Lublin, TS Volley Rybnik.

Jednym z ostatnich etapów przygotowań to tego ważnego dla każdego siatkarza turnieju będzie udział w XX Międzynarodowym Maratonie Siatkówki w Łebie, który odbędzie się już w dniach 23-25.02.2018 roku. Maraton jest największą imprezą młodzieżową w Polsce i Europie. 
W dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy jak: Marcin Możdżonek, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak i wielu innych. W turnieju w Łebie poza klubami młodzieżowymi siatkówki weźmie udział również Młodzieżowa Reprezentacja Polski w kategorii kadet oraz drużyny z Kaliningradu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5