Bardzo udany turniej siatkarzy z „Trójki”

2017-12-19 12:54:23(ost. akt: 2017-12-19 12:59:25)
W niedzielę 10 grudnia, jednocześnie na czterech halach w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbył się największy w województwie podlaskim Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców o Puchar Prezesa SUKSS Suwałki. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wrócili do domów z trzema medalami.
W niedzielę 10 grudnia, jednocześnie na czterech halach w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbył się największy w województwie podlaskim Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców o Puchar Prezesa SUKSS Suwałki. W trzech kategoriach wiekowych „dwójki” – klasa IV, „trójki” – klasa piąta i „czwórki” – klasa szósta rywalizowało 57 drużyn, łącznie 177 młodych siatkarzy z Suwałk, Białegostoku, Gołdapi, Moniek, Giżycka, Białowieży oraz Sejn.

W turnieju z powodzeniem rywalizowało sześć zespołów chłopców Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy wrócili z trzema miejscami na podium.

Na początek drużyny grały w grupach systemem „każdy z każdym”. Na hali głównej grający w „czwórkach” (13 drużyn) zespół UKS „Trójki” Gołdap w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Maciej Wądołowski, Dominik Wawrukiewicz odniósł trzy grupowe zwycięstwa.

Gołdapianie pokonali: 12:6 – SUKSS Suwałki 4, 12:6 – BAS Białystok 1, 12:7 – SP 34 Białystok. W drugiej fazie odnieśli dwa zwycięstwa: 15:10 – BAS 21 Białystok, 15:10 – UKS Olimp Mońki oraz ulegli nieznacznie 13:15 – BAS 26 Białystok. Drugie miejsce w grupie pozwoliło zagrać drużynie o miejsce trzecie w turnieju. Gołdapianie stanęli na wysokości zadania i ograli 2:0 (15:11, 15:7) – SP 34 Białystok.

Zespół „trójek” z Gołdapi w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski oraz Aleksander Nyga wśród czternastu zespołów rozegrał doskonałe zawody. Chłopcy w swojej grupie zajęli pierwsze miejsce po wygraniu sześciu spotkań: 21:13 z SUKSS Suwałki 1, 21:10 – MUKS 15 Białystok 3, 21:4 – BAS Białystok 2, 21:7 – BAS Białystok 1, 21:7 - UKS Olimpijczyk Białowieża 1 i 21:11 – MUKS 15 Białystok 2. W finałowej walce mocno zmotywowani gołdapscy siatkarze pokonali 21:14 – MOSiR Giżycko.

30 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej na dwóch mniejszych sala w czterech grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Maciej Świętoń i Szymon Wysocki odniósł komplet siedmiu zwycięstw i awansował do finału turnieju (cztery najlepsze drużyny z czterech grup). Zespół UKS „Trójka” Gołdap 2 (Jeremi Wojtas, Paweł Jurewicz) odniósł cztery zwycięstwa oraz dwie porażki i zagrał o miejsca 9-12. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 3 (Piotr Zadroga, Piotr Dadura) zanotował trzy zwycięstwa i cztery porażki i zagrał o miejsca 17-20. Najmłodszy w stawce zespół UKS „Trójka” Gołdap 4 (Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki) wygrał dwa z sześciu spotkań i również zagrał o miejsca 17-20. Ostatecznie Maciej i Szymon zajęli w mikołajowym turnieju bardzo wysokie drugie miejsce po porażce 8:15 z SUKSS Suwałki 1 oraz po pokonaniu 15:13 – Team 43 Białystok i 15:8 – SUKSS Suwałki 2. Jeremi i Paweł uplasowali się na miejscu 10. Dwaj Piotrkowie zakończyli turniej na miejscu 17, a Nikolas i Jakub na miejscu 18.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca w swojej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale, natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek. Najlepszy zawodnikiem w „trójkach” został Michał Ostrowski, który otrzymał upominek. Organizatorem turnieju był Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki.