Gołdapianie z białą wstążką

2017-12-06 09:00:00(ost. akt: 2017-12-08 11:58:12)
AKCJA\\\Trwa największa na świecie akcja „Biała wstążka”, będąca symbolem sprzeciwu przemocy stosowanej wobec kobiet. Jak co roku, aktywnie uczestniczą w niej gołdapianie. A w szczególności gołdapscy funkcjonariusze policji.
We wtorek (28.11) przed południem w Starostwie Powiatowym w Gołdapi zainaugurowana została kampania społeczna „Biała wstążka”. To największa międzynarodowa kampania sprzeciwiająca się przemocy wobec kobiet. Przez 16 dni trwania kampanii w Gołdapi nie zabrakło m.in. pogadanek na temat przemocy w szkołach, odbyły się również dni otwarte w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołdapi.

Tegoroczna akcja prowadzona jest w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”. Włączyli się do niej także pracownicy OPS w Gołdapi, Gminne Zespoły Interdyscyplinarne z Gołdapi, Dubeninek i Bań Mazurskich oraz żołnierze z Jednostki Wojskowej. W czwartek 28 listopada pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi rozdawali ulotki z informacjami o przemocy wobec kobiet oraz przypinali symboliczne białe wstążki mężczyznom w instytucjach samorządowych oraz na ulicach miasta.

W sobotę grudnia odbył się Dzień Otwartych Drzwi w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołdapi. Członkowie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego (OPS w Gołdapi, PCPR w Gołdapi, Policja). W ramach dyżuru eksperci udzielali osobom pokrzywdzonym kompleksowych informacji w zakresie m. in. praw przysługującym osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania form specjalistycznej pomocy w lokalnych instytucjach oraz możliwości działań jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Działania "Białej Wstążki" trwają też w tym tygodniu. W poniedziałek uczniowie szkół z Żytkiejm, Bań Mazurskich, Szkoły Podstawowej Nr 5, gimnazjaliści z Gołdapi, pracownicy socjalni, funkcjonariusze Policji, żołnierze oraz przedstawiciele lokalnych samorządów utworzyli „żywy” symbol białej wstążki.
Co jeszcze przed nami? W przyszłym tygodniu, 13 – 14 grudnia, dzielnicowi, Członkowie Zespołów Interdyscyplinarnych i Grup Roboczych wezmą udział w szkoleniach poświęconych problematyce przemocy: „Krzywdzenie dziecka w rodzinie z problemem alkoholowym – diagnoza i pomoc”, „Szkolenie superwizyjne w pracy nad przemocą domową – radzenie sobie ze stresem w pracy wspomagającego i reprezentanta służby społecznej”. Szkolenia odbędą się w ramach realizacji projektu pn. „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM – II EDYCJA” dofinansowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. realista #2394618 | 176.221.*.* 9 gru 2017 20:32

    Smieszą mnie te akcje marsze światełka do nieba jakieś manify i inne głupoty.To dobre dla ludzi naiwnych i bez charakteru.A wystarczy wziąść się za bary z życiem -dorosli ludzie jak dzieciaki i tak za każdym razem.Gdyby kobieta po pierwszym uderzeniu dała mu w mordę i wykorzystala swoj charakter byloby po problemie a tak czeka latami aż się polepszy !!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. destroyer #2392672 | 94.254.*.* 7 gru 2017 13:30

    co za hipokryzja

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5