Remis gołdapskich szczypiornistów z Czarnymi Olecko

2017-02-12 22:26:22(ost. akt: 2017-02-12 22:38:19)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W 1. kolejce rundy rewanżowej podlaskiej III ligi piłki ręcznej Czarni Olecko zremisowali 24:24 z Jaćwingami Gołdap. Mecz, którego losy ważyły się do ostatniej chwili, dostarczył licznym kibicom ogromnych emocji.
Mecz rozegrano w hali Lega w Olecku. Do przerwy gospodarze prowadzili aż 13:7. W drugiej odsłonie spotkania goście z Gołdapi zagrali dużo skuteczniej i w 42. min doprowadzili do wyrównania 16:16. Czarni walczyli bardzo ambitnie i mimo, że czerwoną kartkę zobaczył bardzo dobrze spisujący się Mateusz Żenda, to do 50. min prowadzili jedną lub dwoma bramkami. W 52. Jaćwingowie ponownie wyrównali na 22:22 i w kolejnej akcji po raz pierwszy w drugiej połowie wyszli na prowadzenie (na początku I połowy do 8. min prowadzili 3:1). Czarni odrobili stratę i na 2. min przed końcową syreną objęli prowadzenie 24:23. Na 90 s przed końcem spotkania Jaćwingowie znowu wyrównali.
Obie drużyny miały jeszcze akcje, po których mogły zapewnić sobie zwycięstwo, ale ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 24:24.