Straż Graniczna pomogła, gdy utknęli w puszczy

2017-02-01 13:36:45 (ost. akt: 2017-02-01 13:38:34)

Autor zdjęcia: Archiwum W-MOSG

30 stycznia funkcjonariusz Straży Graniznej z Gołdapi w trakcie pełnienia służby w terenie, pomógł kobiecie, która przewoziła 82-letniego mężczyznę do szpitala.
Podczas patrolu na terenie kompleksu leśnego Puszczy Rominckiej, funkcjonariusz SG zauważył samochód osobowy, a obok wzywającą pomocy kobietę. Okazało się, że w samochodzie znajduje się 82-letni mężczyzna, który ma trudności z oddychaniem i bardzo źle się czuje.

Kobieta próbowała dowieźć pasażera do najbliższego szpitala. Niestety z powodu śliskiej nawierzchni drogi nie mogła dalej prowadzić pojazdu. Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi, poinformował kierownika zmiany i poprosił o wezwanie karetki pogotowia.

Wiedząc, że służby medyczne również będą miały trudności z dojazdem do tego miejsca, funkcjonariusz umieścił mężczyznę i kobietę w pojeździe służbowym i przewiózł ich do miejscowości Jurkiszki (gmina Gołdap), gdzie oczekiwała już ekipa ratunkowa.

Mężczyzna trafił do szpitala w Gołdapi.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5