Druga wygrana Jaćwingów Gołdap w lidze piłki ręcznej

2016-11-13 16:39:18(ost. akt: 2016-11-13 16:52:52)

Autor zdjęcia: Archiwum Klubu Jaćwingowie

W sobotę, 12.11, członkowie UKS Jaćwingowie Gołdap pokonali 30:25 szczypiornistów Bestiosa Białystok, mistrza III ligi w sezonie 2015/16.
Po pierwszej połowie meczu gołdapianie prowadzili wynikiem 18:16. Zacięta walka trzymała obecnych w napięciu przez całe spotkanie. Drużyny szły łeb w łeb, a każda przewaga była po chwili wyrównana.

Świetny doping kibiców na trybunach zagrzewał do walki, podnosił na duchu i pomógł wygrać gospodarzom 30:25. W przerwie czas umilał słodki poczęstunek. Mecze ligowe odbywają się pod honorowym patronatem burmistrza Gołdapi.

W następny weekend, w 4. kolejce III ligi seniorów podlaskiej piłki ręcznej, szczypiorniści z Gołdapi jadą na mecz ze Słonecznym Stokiem Białystok.

Drużyna gospodarzy zagrała w składzie (w nawiasie liczba strzelonych bramek):

Mateusz Sztuk (3), Konrad Sitek (5), Krystian Puchłowski (3), Marcin Gawza, Gabriel Bukowski, Kamil Ołdak (3), Kacper Groch, Rafał Bogdan, Bartłomiej Gryniewicz, Michał Kazimierski, Rafał Mrozowski (1), Krzysztof Rzeźnicki (2), Rafał Budlewski (7), Patryk Radzewicz (3) i Mieczysław Ćwikowski (3). Drużynę gości tworzyli: Mariusz Lewicki, Dawid Straszecki (3), Przemysław Malicki, Łukasz Płoński (5), Bartłomiej Fiedorowicz (1), Adam Gawza, Patryk Borowski (2), Rafał Bobryk (2), Szymon Jabłoński, Konrad Gawryluk, Daniel Konopko (8) i Sebastian Sakowicz (4).