Wielu mężczyzn słyszało o białej wstążce i nosili ją z dumą

2015-12-10 23:25:28(ost. akt: 2015-12-10 23:52:33)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

10 grudnia to ostatni dzień kampanii społecznej "Biała wstążka". Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi, funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz żołnierze gołdapskiego 15. Pułku Przeciwlotniczego rozdawali mężczyznom ulotki oraz przypinali białe wstążki.
Biała wstążka to symbol sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet, a także zobowiązanie noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować przemocy wobec kobiet. Podczas trwania czwartkowej akcji wielu mężczyzn słyszało już o akcji, która rozpoczęła się 25 listopada.

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5