Koncert muzyki barokowej w konkatedrze NMP Matki Kościoła

2015-07-28 12:17:24(ost. akt: 2015-07-28 12:25:23)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Wybitna austriacka sopranistka Marelize Gerber i grająca w międzynarodowym składzie „Capella Imperialis” wystąpili w Gołdapi z koncertem "Między Niebem a Ziemią". W programie znalazły się utwory takich kompozytorów jak Georg Friedrich Haendel, Antonio Vivaldi i Antonio Caldara.
Fundacja Wspierania Rozwoju Edukacji i Kultury Na Mazurach w ramach cyklu „Koncerty muzyki dawnej” zorganizowała koncert muzyki barokowej 26 lipca. Wystąpiła austriacka sopranistka Marelize Gerber, która jako jedna z najbardziej cenionych koloratur w Austrii koncertowała niemal w każdym zakątku tego kraju, w większości krajów Europy, a także w USA, w Chinach, Syrii, Turcji i Meksyku.

Wybitna artystka wystąpiła z założoną przez siebie „Capella Imperialis” – zespołem, w którym grają artyści międzynarodowego pochodzenia (z Węgier, Rosji, Japonii, Polski, Austrii, Bułgarii i RPA). Muzycy grają na oryginalnych instrumentach z epoki lub na ich wiernych kopiach.

Honorowym patronatem objęli koncert wojewoda warmińsko–mazurskiego oraz burmistrz Gołdapi.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5