Rok temu wygrała Gołdap. Kto zwycięży teraz?

2024-05-09 08:44:01(ost. akt: 2024-05-09 08:45:43)

Autor zdjęcia: uzdrowiskogoldap.pl

Ruszyła kolejna edycja plebiscytu "Cuda Polski", który organizowany jest przez magazyn National Geographic Traveler. W ubiegłym roku zwyciężyła Gołdap. W tegorocznym zestawieniu znalazły się trzy miejsca z województwa warmińsko-mazurskiego. Które uzyska miano najlepszego?
Cuda Polski to plebiscyt organizowany co roku przez magazyn National Geographic Traveler.

Internauci z całego kraju mogą wybierać w nim najbardziej, ich zdaniem, atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia lokalizacje z każdego województwa.

— W ubiegłym roku w naszym plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób. To pokazuje, jak bliskie sercom Polek i Polaków są mniej znane miejsca w Polsce. Wierzymy, że w tym roku – wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe cuda Polski – zachęcimy jeszcze więcej osób nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju — mówi Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska”.

W zestawieniu województwa warmińsko-mazurskiego znalazł się:

Lidzbark Warmiński, który jest nazywany Perłą Warmii, której do XIX wieku był stolicą. Miasto dąży do tego, aby stać się uzdrowiskiem. Jak pisze magazyn, goście już mogą korzystać ze zdrowotnych właściwości źródeł termalnych i zażywać kąpieli w Termach Warmińskich oraz odwiedzać tężnie. W centrum miasta znajduje się średniowieczny zamek, który jest określany jako "Wawel północy", czy "perła gotyku".

Mazurska Pętla Rowerowa jako "nowy, ustandaryzowany produkt turystyczny wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Wytyczono i przygotowano 310 km pętli rowerowej o urozmaiconej nawierzchni – od dróg leśnych, szutrów wśród pól do bezpiecznych wydzielonych ścieżek wzdłuż dróg. Pętla została także jednolicie oznakowana oraz wyposażona w tablice informacyjne pokazujące całą trasę oraz najciekawsze atrakcje najbliżej aktualnego przystanku."

Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Kortosfera w Olsztynie jako "jedyne w Polsce interaktywne centrum nauki, którego tematem przewodnim jest rolnictwo oraz środowisko przyrodnicze Warmii i Mazur. Ekspozycję tworzy 140 eksponatów zaaranżowanych w wystawy stałe i wolnostojące, a także 3 wystawy mobilne oraz zestawy edukacyjne. Wystawa stała Kortosfery rozmieszczona jest na pięciu kondygnacjach budynku."

Rok temu, równych sobie nie miała Gołdap, która wygrała plebiscyt Cuda Roku na Warmii i Mazurach.

Zakończenie głosowania zaplanowane jest na 5 czerwca, a wyniki plebiscytu internauci poznają już 10 czerwca.

red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5