Stracili w sumie 2 tys.

2024-04-12 16:05:17(ost. akt: 2024-04-12 16:07:59)
Okradają uczciwych, bo działają z zaskoczenia. Metody oszustów internetowych

Okradają uczciwych, bo działają z zaskoczenia. Metody oszustów internetowych

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Trzy osoby oszukane podczas zakupów.
Pomimo częstych informacji o zagrożeniach w sieci i apeli Policji, kolejne osoby powiatu gołdapskiego straciły pieniądze podczas korzystania z portali sprzedażowych. Pamiętajmy, że nawet podczas sprzedaży w Internecie możemy stać się ofiarą oszustwa. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Gołdapi, który próbował sprzedać przedmiot o wartości 120 złotych, a w wyniku działania oszusta stracił 1200 złotych. Osoba zainteresowana ofertą wysłała sprzedającemu link. Jego aktywacja miała spowodować otrzymanie należytej kwoty. Niestety, okazało się że po kliknięciu w link oszust otrzymał dane do bankowości elektronicznej swojej ofiary. W ten sposób ofiara straciła pieniądze.

Kolejna z oszukanych osób na jednym z portali zakupiła odzież. Kupujący wpłacił kilkaset złotych na wskazane konto bankowe. Jednak transakcja nie zakończyła się uczciwie. Kiedy przesyłka dotarła pod wskazany adres zdziwienia i rozczarowania nie było końca, ponieważ produkt nie zgadzał się z zamówieniem. Oszukany Gołdapianin natychmiast zgłosił sprawę Policji.

Trzecia z ofiar oszustwa, na popularnym portalu znalazła ofertę sprzedaży sprzętu warsztatowego. Pomimo dokonanego przelewu kilkuset złotych na rachunek bankowy sprzedającego, do chwili obecnej nie otrzymał zakupionego towaru. Policjanci prowadzą w zgłoszonych sprawach czynności i apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów i sprzedaży online.

KPP Gołdap

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5