Niektórym wciąż brakuje wyobraźni

2024-04-02 23:43:38(ost. akt: 2024-04-04 12:27:22)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Aby Święta Wielkanocne były bezpieczne, już od piątku (29.03.2024 r.) gołdapscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne. Dodatkowo, w sobotę (30.03.2024 r.) mundurowi przeprowadzili działania własne pn. „Bezpieczne Miasto”.
Gołdapscy funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierujących, sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz dokonywali pomiaru prędkości. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

— W czasie trwania akcji, na drogach powiatu gołdapskiego nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia. Mundurowi ujawnili blisko 70 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym oraz prawie 30 wykroczeń porządkowych. W trakcie świątecznego weekendu gołdapscy policjanci odnotowali blisko 58 interwencji, podczas których wylegitymowali 80 osób. Funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby do policyjnej celi — podsumowują funkcjonariusze.

Mimo że okres świąteczny można uznać za spokojny i bezpieczny, na drogach powiatu nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców.

W piątek, kilka minut po godzinie 20:00, na ulicy Bocznej policjanci podjęli kontrolę drogową wobec kierującego passatem. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając sygnał do zatrzymania. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą auta widząc radiowóz i sygnały dawane przez funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli dynamiczny pościg. Chwilę później mężczyzna zatrzymał samochód, wybiegł z niego i próbował oddalić się pieszo. Został jednak skutecznie zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, 20 - letni mieszkaniec Gołdapi nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej 20 - letni kierujący odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W świąteczny poniedziałek, kilkanaście minut po godz. 14:00, na jednej z ulic w Gołdapi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest on objęty trzema zakazami prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, funkcjonariusze ustalili, że 78-latek porusza się pojazdem, który nie posiada aktualnych badań technicznych. Wobec powyższego, mundurowi nałożyli na kierującego mandat karny w kwocie 500 złotych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Za przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów w niedługim czasie 78-latek będzie odpowiadał przed sądem.

KPP Gołdap, opr. tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5