12 mandatów i 11 pouczeń

2024-03-27 10:49:02(ost. akt: 2024-03-28 08:29:07)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to jedno z narzędzi wykorzystywanych do kontaktu z Policją. Aplikacja pozwala w prosty sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wybranych kategoriach, które negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Tylko w ostatnim czasie policjanci potwierdzili 4 zgłoszone zagrożenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości na terenie Gołdapi.
Każdy obywatel dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Mieszkańcy Gołdapi coraz chętniej korzystają z tego narzędzia i nanoszą zgłoszenia o miejscowym zagrożeniu. W dalszej kolejności policjanci niezwłocznie sprawdzają je i weryfikują. W ciągu minionego miesiąca najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Tylko w ostatnim czasie policjanci odnotowali 23 wykroczenia w miejscach zagrożonych zaznaczonych na mapie. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości, między innymi na ulicy Mazurskiej w Gołapi. Podczas weryfikacji tej kategorii zgłoszenia policjanci ukarali mandatami karnymi 12 kierujących, natomiast jedenastu użytkowników drogi pouczyli.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od 2016 roku. Stanowi ona rozwiązanie przyjęte podczas konsultacji społecznych, w czasie których obywatele zgłaszali swoje oczekiwania i potrzeby w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Mapa pomaga lokalnej społeczności wskazać miejsca, na które służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja skrupulatnie weryfikuje sygnały o zagrożeniu oraz podejmuje odpowiednie działania celem jego eliminacji.

Z narzędzia należy korzystać w rozsądny sposób, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Istotne jest to, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

KPP Gołdap

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5