Posypały się mandaty... z ziemi i powietrza

2024-02-07 10:13:39(ost. akt: 2024-02-08 09:21:57)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Do poprawy bezpieczeństwa na drogach mundurowi wykorzystują różnego rodzaju sprzęt. W miniony piątek pracę gołdapskich policjantów z drogówki wspierał dron.
W miniony piątek, 2 lutego, gołdapscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Grupy Speed z KWP w Olsztynie przeprowadzili działania z wykorzystaniem specjalistycznego drona. Mundurowi sterowali dronem oraz rejestrowali popełnione wykroczenia przy wykorzystaniu kamery i monitora. O niezgodnych z prawem zachowaniach kierowców natychmiast informowali funkcjonariuszy pełniących służbę na danym odcinku drogi. Stróże prawa zatrzymywali wskazany pojazd do kontroli i stosowali wobec sprawcy sankcję karną.

Szczególnym nadzorem mundurowi objęli skrzyżowanie obwodnicy Gołdapi z drogą wojewódzką nr 650 i ulicą Wojska Polskiego. W tym miejscu, z obu stron skrzyżowania, kierowców obowiązuje znak B-20 „STOP”, który oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymywania się przed drogą z pierwszeństwem. Głównym celem przeprowadzonej akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 18 wykroczeń z powietrza oraz 12 wykroczeń podczas pełnionej służby kaskadowej w bliskich odległościach od skrzyżowania. Mundurowi nałożyli mandaty karne na 24 kierujących oraz zastosowali 6 pouczeń.

KPP Gołdap

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5