Dzień Patrona i Ślubowanie klas pierwszych w SP w Nowej Wsi Ełckiej

2016-10-30 17:14:03(ost. akt: 2016-10-30 17:15:01)

Autor zdjęcia: SP w Nowej Wsi Ełckiej

27 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. Dzień ten jest ważny dla wszystkich uczniów, tym bardziej, że łączy się z uroczystym ślubowaniem klas pierwszych.
I właśnie ślubowanie było pierwszym punktem uroczystości. W obecności całej szkolnej społeczności oraz zaproszonych gości, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora Szkoły - Jacka Szumskiego.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - ucz. Oliwia Bosińska, złożyła życzenia wszystkim pierwszakom i powitała ich w „szkolnej rodzinie”.
Po ślubowaniu wszyscy bawili się razem z uczniami, którzy przygotowali część artystyczną. Na początku przypomnieli postać naszego patrona, a potem zaprezentowali jego twórczość. Wspólnie z chórem wszyscy śpiewali znane piosenki do wierszy Jana Brzechwy.

Cudowne kostiumy, wykonane przez rodziców dzieci z klas trzecich, uzupełniały talenty aktorskie dzieci. Dopełnieniem pięknych występów uczniów było wykonanie piosenki z „Akademii Pana Kleksa” przez p. Dorotę Seweryn, mamę dwojga uczniów w duecie z Panem Dyrektorem.

Wspólne śpiewanie przybliżyło wszystkim postać i twórczość naszego patrona ­ Jana Brzechwy i było jeszcze jednym elementem integracji społeczności szkolnej
Brzechwę nazwano: „poetą dziecięcej radości”.

Jego twórczość jest bliska dzieciom, a utwory przenoszą czytelników w wesoły, kolorowy i pełen fantastycznych postaci świat. I w takim bajecznym nastroju odbyła się uroczystość Dnia Patrona.



Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zspnwe

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5