Dzień Patrona Szkoły i ślubowanie klas I w Mrozach Wielkich

2016-10-07 08:46:54(ost. akt: 2016-10-07 08:53:03)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

Słowa hymnu państwowego oraz pieśni szkoły rozbrzmiały w murach Szkoły Podstawowej imienia Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich 27 września 2016 roku, wtedy bowiem społeczność szkolna wraz z przybyłymi na tę uroczystość gośćmi świętowała Dzień Patrona oraz ślubowanie.
Po wystąpieniu dyrektora szkoły, pani Katarzyny Podbielskiej, zebrani, wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Poprzez montaż słowno –muzyczny dzieci przedstawiły działalność organizacji Szare Szeregi, podkreślając wartość bohaterstwa, patriotyzmu i przyjaźni w życiu człowieka. Niezwykłych emocji dostarczył zgromadzonym występ p. Ewy Soliwody, która wykonała wzruszającą pieśń „Dziś idę walczyć mamo”.

Istotnym elementem uroczystości był sprawdzian wiedzy i gotowości szkolnej pierwszoklasistów przeprowadzony przez uczniów klasy III. Pierwszaki spisały się wspaniale i w pełni zasłużyły na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich. Ceremonii ich Ślubowania i Pasowania dokonała pani dyrektor, a tarcze i dyplomy wręczyła wychowawczyni pierwszoklasistów – pani Katarzyna Żywno. Przypieczętowaniem tego wydarzenia było odciśnięcie palca w Kronice szkolnej.

Nowo mianowani uczniowie skierowali do rodziców, z serca płynące prośby o codzienne towarzyszenie im w wypełnianiu szkolnych obowiązków. Miłym uwieńczeniem było wręczenie upominków Pierwszoklasistom przez rodziców i uczniów klasy trzeciej. Niespodziankę sprawił również nowo upieczonym uczniom Nadleśniczy Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich – pan Andrzej Wyłucki, wręczając im książeczki o lesie i ołówki.

Zaproszeniem na poczęstunek zakończyła się główna część, tak ważnej dla naszej społeczności szkolnej uroczystości, którą przygotowały panie: Kamila Banachowska, Krystyna Kacprzyk, Katarzyna Żywno i Ewa Soliwoda, dzielnie wspierane przez nauczycieli i pracowników szkoły.
Kamila Banachowska, Krystyna Kacprzyk, Katarzyna Żywno, Ewa Soliwoda
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5