UWAGA! Do końca lipca dziewczęta mogą się zgłaszać na pierwszą dawkę szczepionki

2016-07-20 21:59:29 (ost. akt: 2016-07-20 22:01:36)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Gmina Ełk od kilku już lat aktywnie wspiera profilaktykę nowotworową w Polsce. W tym roku samorząd po raz kolejny sfinansuje szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV odpowiedzialnego za powstawanie m.in. raka szyjki macicy i innych chorób nowotworowych.
Zgodnie z Gminnym Programem Ochrony i Promocji Zdrowia w Gminie Ełk na lata 2008-2018 zaszczepione zostaną dziewczęta urodzone w 2000 roku, zamieszkałe i zameldowane na pobyt stały na terenie Gminy Ełk. Koszt szczepień zostanie w całości sfinansowany z budżetu gminy. Szczepienie obejmuje podanie trzech dawek szczepionki w przedziale czasowym 6-ciu miesięcy. Realizatorem szczepienia jest przychodnia „ESKULAP”, przy ul. Kilińskiego 36 w Ełku. Podanie pierwszej dawki przedłużono do końca lipca.

– Do tej pory zaszczepionych zostało 30 dziewcząt urodzonych w 2000 roku – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Z ewidencji ludności wynika, że uprawnionych do szczepień jest 70 mieszkanek gminy. Dlatego serdecznie zachęcamy pozostałe dziewczęta do zgłoszenia się na szczepienie. Można zrobić to bezpośrednio w przychodni na ul. Kilińskiego. Wymagana jest jednak zgodna rodziców bądź prawnych opiekunów.

Formularz zgody można pobrać z naszej strony internetowej www.elk.gmina.pl lub osobiście w Urzędzie Gminy Ełk, w pokoju nr 31 lub w przychodni, w której szczepienia są przeprowadzane. Podanie szczepionki zawsze jest poprzedzone konsultacją medyczną.

Pochwal się tym, co robisz.
Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marek #2046762 | 188.146.*.* 16 sie 2016 05:58

    Dlaczego nikt nie mówi o szkodliwości tych szczepionek? Polska jako jedyny kraj będzie miała te szczepienie od przyszłego roku jako obowiązkowe. zrezygnowały z nich m.in. Niemcy czy Dania

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5