Pożar budynku w Żelaznej Górze

2018-11-06 12:16:51(ost. akt: 2018-11-06 12:22:34)
5 listopada około godz. 22:00 doszło do pożaru budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Żelaznej Górze. Na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy ratownicze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków-ochotników z Żelaznej Góry, Lipowiny i Gronowa.
Jako pierwsi działania ratownicze rozpoczęli strażacy z jednostki OSP Żelazna Góra. W chwili przyjazdu na miejsce strażaków ogień rozwijał się w części drewnianego poddasza budynku mieszkalnego. Strażacy obecni na miejscu pożaru działania gaśnicze prowadzili dwutorowo zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz palącego się obiektu.

Silne zadymienie oraz wysoka temperatura nie ułatwiała pracy strażakom znajdujących się wewnątrz obiektu. Intensywne i dynamicznie prowadzone działania gaśnicze przez strażaków pozwoliły ograniczyć straty pożarowe w budynku. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przystąpili do przeprowadzenia prac rozbiórkowych budynku, usuwając część drewnianej konstrukcji poddasza i docierając do ukrytych zarzewi ognia. W działania ratowniczych braniewskich strażaków wspierał podnośnik hydrauliczny z jednostki OSP Tolkmicko. Działania gaśnicze zakończono kilkanaście minut po północy.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mmmmm #2618157 | 158.75.*.* 6 lis 2018 19:07

    OSP Tolkmicko?! Toć to 50 km

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5