Dzień Kobiet to okazja do integracji i zabawy

2018-03-15 14:00:00 (ost. akt: 2018-03-15 10:58:34)
Lipowina\\\ Dzień Kobiet to dla pań okazja do podarowania sobie odrobiny radości – mężczyźni wtedy pokazują jak bardzo nas doceniają, a my możemy zrobić coś dla siebie.
Święto to w Lipowinie nabrało szczególnego charakteru dzięki zaangażowaniu pracownicy świetlicy Marcie Pliszce – to ona bowiem pozyskała sponsorów i zorganizowała naprawdę ciekawe wydarzenie dla mieszkanek Lipowiny i okolic. Panie mogły nacieszyć ciało dzięki konkursowi ciast oraz duszę za sprawą występu podopiecznych szkoły muzycznej YAMAHA z Braniewa. Dzięki Pani Marcie i sponsorom w konkursie ciast do wygrania były karty podarunkowe do drogerii – każda Pani, która postanowiła podzielić się z nami swoimi wypiekami taką kartę otrzymała. Poza tym zabawne konkursy również dawały możliwość wygrania zarówno kosmetyków jak i innych ciekawych nagród. Było to możliwe dzięki wsparciu, za które serdecznie dziękujemy Gminie Braniewo, Braniewsko-Pasłęckiemu Bankowi Spółdzielczemu jak również indywidualnym sponsorom Panu Januszowi Puszczowi i Panu Jackowi Kalacie. Miłą tradycją na uroczystości Dnia Kobiet jest obecność Wójta Gminy Braniewo Tomasza Sielickiego, który obdarowuje każdą z obecnych pań kwiatkiem. To święto jest również wspaniałą okazją do integracji mieszkanek Lipowiny i okolic, spotkania się i poplotkowania przy kawie. Jako animator społeczny działający na terenie Lipowiny w ramach projektu „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych w gminach Braniewo i Frombork” przekonałam się, że mieszkanki mają tam wielką siłę i są w stanie przy niewielkim wsparciu wzbogacać otaczającą je rzeczywistość. Wspaniałym przykładem takiej siły jest inicjatywa „Lipna miejscówka”, która wynika z chęci działania na rzecz społeczności. Panie już są w trakcie pozyskiwania darczyńców i sponsorów, aby stworzyć miejsce służące wszystkim mieszkańcom. Jeżeli chcieli by Państwo przyłączyć się do naszych działań – serdecznie zapraszamy! Pomoc w naszych działaniach zapowiedziała już członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, ale mamy szczerą nadzieję, że inicjatywa zintegruje całą wieś.

Jolanta Skowroń

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5