Poezja po niemiecku. Konkurs recytatorski w Lipowinie

2017-05-23 09:05:01(ost. akt: 2017-05-23 09:48:10)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

19 maja w Zespole Szkół w Lipowinie w piękne, słoneczne przedpołudnie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej Szkół Gimnazjalnych Powiatu Braniewskiego „Deutsch in Poesie”. W tym roku w wydarzeniu wzięli udział gimnazjaliści z Płoskini, Wilcząt i Lipowiny.
Konkurs miał na celu popularyzację języka niemieckiego wśród młodzieży, zachęcenie uczniów do poznania języka w formie innej niż to ma miejsce zazwyczaj w szkole. Nie chodziło zatem o typową komunikację, nawiązanie rozmowy, ale o wyrażenie emocji, zaczarowanie słowem, również wykazanie się umiejętnościami recytatorskimi, próbę mistrzowskiego operowania głosem i gestem. Co ciekawe, znaleźli się uczniowie, którzy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem.

Występy uczniów oceniało jury. Komisji przewodniczyła dyrektor ZS w Lipowinie - Bogumiła Jacak, recenzowaniem uczniowskich występów zajmowali się również: Ewa Murawska, dyrektor ZS w Płoskini i Regina Starukiewicz z ZSZ w Braniewie.

I miejsce zdobyła: Marlena Szast uczennica gimnazjum w Lipowinie, II miejsce: Paulina Gońca z gimnazjum w Wilczętach, III miejsce: Dominika Wiśniewiecka - gimnazjum w Lipowinie. Natomiast uczniowie: Urszula Polonis (gimnazjum w Płoskini) oraz Pola Byndas i Kacper Szast (gimnazjum Lipowina) otrzymali wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zwycięzcy atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu drobne upominki. Nagrody rzeczowe ufundowało Stowarzyszenie Dawnych Mieszkańców Braniewa (Kreisgemeinschaft Braunsberg) i Instytut Goethego w Warszawie.

— Jako pomysłodawca i organizator konkursu bardzo serdecznie dziękuję wspaniałym młodym uczestnikom konkursu i ich opiekunkom, a także fundatorom nagród — mówi Lidia Necio.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5