Pijany sternik na wodach zalewu

2017-05-08 09:41:50(ost. akt: 2017-05-08 09:44:59)
Policjanci z Fromborka współdziałając z inspektorem rybołówstwa morskiego ujawnili nietrzeźwego sternika, który pływał łodzią motorową mając prawie 1,5 promila alkoholu.
Nietrzeźwy sternik został skontrolowany na rzece Pasłęce w Nowej Pasłęce (gm. Braniewo) przez służby Policji i Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego we Fromborku w związku z kontrolą przestrzegania przez wędkarzy zakazu połowu ryb objętych okresem ochronnym.

Mężczyzna wpłynął do portu z Zalewu Wiślanego łodzią motorową wraz z drugim wędkarzem. W łodzi funkcjonariusze ujawnili 11 sztuk sandacza, ryby której obecnie nie wolno łowić z uwagi na tarło, oraz przebadali sternika na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że 52-letni mieszkaniec Olsztyna pływał łódką mając prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna oświadczył, że wypił 2 piwa. Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Drugi z mężczyzn został przekazany inspektorowi rybołówstwa. Poniesie odpowiedzialność za połów ryb niezgodny z przepisami. Postępowanie administracyjne w tej sprawie przeprowadzi Okręgowy Inspektorat Morski w Gdyni.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nawy #2239855 | 82.177.*.* 8 maj 2017 11:47

  fakt że nie wolno teraz łowić, tylko dlaczego nie kontrolują zawartości łodzi zawodowych rybaków a tam sandacze i leszcze ,może te rybki są do podziału!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ajo #2239789 | 94.254.*.* 8 maj 2017 10:30

  Dowalić za rybę aż bw buty pójdzie !!! Mięsiarze. W Braniewie też takich od groma. Później dziw że ryby nie ma na zalewie

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5