Wystąpiły gwiazdy Must be The Music i The Voice of Poland

2015-06-23 11:02:13(ost. akt: 2015-06-23 19:00:36)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Mariusz Dyba, wokalista z programu The Voice of Poland oraz zespół Ejtobangla z „Must Be The Music” byli gwiazdami podczas festynu ,, Dzień Nauki w Lipowinie”, który odbył się 19 czerwca. Akcja była okazją do wspólnego spotkania uczniów biorących udział w projekcie,, Akademia Kompetencji w Lipowinie”, ich rodziców, nauczycieli, a także władz gminy. Stanowiła również przegląd osiągnięć, jakie uzyskali uczestnicy projektu.
Festyn rozpoczął się o godz. 15.00. Uczestników przywitał Bartłomiej Głuszak, prezes Federacji FOSa. Natomiast sekretarz gminy Braniewo Jakub Bornus oraz koordynatorka projektu Agnieszka Szydłowska wręczyli wolontariuszom, upominki w postaci figurek aniołów, za ich pracę i zaangażowanie na rzecz innych, życząc wytrwałości i prosząc o propagowanie idei wolontariatu i hasła „Pomagam, bo chcę”. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pożegnalne dyplomy.

Następnie obyły się liczne występy. Atrakcji było naprawdę mnóstwo. Chyba nikt przez te kilka godzin nie mógł narzekać na nudę. W każdym kącie szkoły można było napotkać ciekawe stoiska. Była pracownia chemiczna, gdzie przeprowadzane były ciekawe doświadczenia, punkt malarsko-rzeźbiarski, gdzie pod okiem malarza Andrzeja Zielińskiego każdy z zacięciem artystycznym mógł namalować pejzaż.

W tym samym czasie w sali gimnastycznej odbywały się koncerty. Uczestnicy imprezy mieli okazję na żywo posłuchać gwiazd telewizyjnych show The Voice of Poland i Must be The Music. Wystąpił zespół Ejtobangla i wokalista Mariusz Dyba.

Było też coś dla fanów sportu. Popis swoich umiejętności dał kulomiot Konrad Bukowiecki. Dodatkowo wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w pchnięciu kulą pod okiem mistrza świata juniorów. O swoich wyprawach opowiedział także alpinista Paweł Urbański. Wystąpiła także sekcja aikido z Braniewa. Natomiast na szkolnym boisku można było nie tylko obejrzeć motocykle motocrossowe, ale także razem z instruktorami i zawodnikami przejechać się.

Festyn był także okazją do zaprezentowania umiejętności zdobytych przez uczestników projektu podczas jego trwania. Zaprezentowali się między innymi tancerze ognia.  

W akcji wzięło udział 25 wolontariuszy. W czasie festynu zostali oni podzieleni na trzy grupy. Pierwsza grupa miała za zadania zorganizować na festynie kawiarenkę oraz grilla dla mieszkańców oraz zaproszonych gości. Druga, zajęła się animacją dzieci i uczniów, a trzecia była odpowiedzialna za pomoc dla wszystkich zaproszonych gości.

Ogółem w festynie wzięło udział około 300 osób – wolontariuszy, uczniów szkoły wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście. Festyn trwał do godz. 19.00.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rrr #1765010 | 83.23.*.* 29 cze 2015 15:25

    co tam egzaminy?? najwazniejszy taniec z ogniem :P

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Rodzic z Lipowiny #1763511 | 83.25.*.* 26 cze 2015 17:55

    Nie wiem po co i dla kogo te akademie i festyny - chyba tylko na pokaz. O jakich nabytych umiejętnościach oni piszą, wystarczy popatrzeć na wyniki sprawdzianu szóstoklasisty - tam dopiero widać zdobyte umiejętności - OSTATNIE miejsce w województwie!!!!! To samo z egzaminami gimnazjalistów !!!! Imprezami i akademiami nikt nie zamydli nam oczu....

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5