Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Wiosna z Bezpiecznym Internetem w SP3

W naszej szkole 21 marca był nie tylko Pierwszym Dniem Wiosny. Tego dnia zorganizowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu połączony z Dniem Nowych Technologii w Edukacji.

Przez halę gimnastyczną w ciągu 3 godziny przewinęło się ponad 270 uczniów. A działo się wiele. Można było obejrzeć kodeks internauty, plakaty, komiksy promujące bezpieczeństwo w Internecie. Na wystawie pięknie prezentowali się też Strażnicy Internetu przygotowani pod kierunkiem p. Magdaleny Strzelińskiej. Uczniowie mogli wziąć udział w różnych grach i zabawach, np. zagrać w Taboo, ułożyć puzzle, przejść przez sieć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska, na których królowały nowe technologie. Uczniowie, wykorzystując telefony komórkowe, rozwiązywali quizy w aplikacji Kahoot dotyczące cyberprzemocy. Sterowali też robotem Dash w labiryncie wiedzy o TIK. Programowali również trasy przejazdowe Ozobotów uzupełniając kody na kartach pracy. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci wykorzystując monitor dotykowy w grach interaktywnych np. Milionerzy, Wykreślanka, Memory stworzonych na platformie LearningApps. Ciekawa była też aplikacja Koło Fortuny zaprogramowana w programie mBlock z wykorzystaniem robota Codey Rocky.
Wydarzenie zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Marty Szewczak. Plakaty i grę Taboo przygotowali uczniowie z siostrą Salezją. Natomiast stanowiska z robotami i grami interaktywnymi przygotowali uczniowie uczestniczący w zajęciach dodatkowych z programowania pod kierunkiem p. Ewy Ładnej.
Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji utrwalili sobie zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych i nowych technologii.

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewa Ładna oraz opublikowany na portalu Giżycko: Wiosna z Bezpiecznym Internetem w SP 3
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5