Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Egzamin tuż, tuż…

Można się do niego przygotowywać w różny sposób. W Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku uczniom klas VIII SP oraz III G do gustu przypadły wieczorne maratony rozwiązywania zadań.

Maraton odbywa się w piątek w godzinach 18:00-22:00 na hali sportowej. Uczniowie dobierają się w 2-3 osobowe grupy. Każda grupa przygotowuje sobie miejsce pracy – jedni wolą materace, inni tradycyjną ławkę szkolną. Dla miłej atmosfery, niektórzy przynoszą kapciuszki, kocyki, przekąski, zamawiają pizzę. I zaczyna się praca. Każda grupa otrzymuje zestaw zadań, który po rozwiązaniu oddaje do sprawdzenia nauczycielom. Jeśli wszystko jest bezbłędnie, grupa dostaje kolejny zestaw. W przeciwnym wypadku, można skonsultować rozwiązanie z grupą lub poprosić o wyjaśnienie nauczyciela.
Pod koniec października odbył się pierwszy, w tym roku szkolnym, Maraton Matematyczny. Uczniowie rozwiązali wtedy ponad 300 zadań. W piątek 1 marca był drugi maraton. Spotkanie przygotowały i przeprowadziły panie: E. Ładna, L. Brzuszkiewicz, W. Grzegorczuk, K. Glinka, A. Jankowska-Zieja. Klasy VIII rozwiązywały zadania z matematyki, natomiast klasy III miały do wyboru zadania z matematyki lub chemii. Rozwiązano zdecydowanie więcej zadań niż w październiku. Klasy III pracowały w 6 grupach i rozwiązały 119 zadań z matematyki, czyli średnio 20 zadań na grupę. Z klas VIII przybyło 27 osób, które pracowały w 11 grupach. Ósmoklasiści rozwiązali 470 zadań matematycznych, czyli ok. 43 zadania na grupę. Idzie nam coraz lepiej. Zobaczymy, czy rekord zostanie pobity na kolejnym maratonie. W miłym towarzystwie, w przyjemnej atmosferze, matematyka wydaje się całkiem prosta.

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewa Ładna oraz opublikowany na portalu Giżycko: Egzamin tuż, tuż…
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5