Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

SP3 w matematycznej czołówce województwa

W obecnym roku szkolnym odbyła się XVI edycja Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Od listopada do marca uczniowie rozwiązywali zadania w comiesięcznych cyklach eliminacyjnych. Ostatni, kwietniowy cykl decydował o kwalifikacji do finału. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów finał odbył się 17 maja. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów z ok. 150 szkół. W środę 6 czerwca, podczas uroczystej gali, poznaliśmy laureatów Zawodów.
Nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii „Najlepsza Szkoła Podstawowa 2018” dzięki wynikom uczniów klasy 7b: Wojciecha Grodzkiego, Małgorzaty Borkowskiej oraz Eweliny Olchówki, a w kategorii „Najlepsze Gimnazjum 2018” – VIII miejsce.
Wojciech Grodzki zdobył tytuł laureata. Natomiast p. Ewa Ładna zajęła dwukrotnie (zarówno wśród szkół podstawowych, jak i gimnazjów) III miejsce w kategorii „Aktywny Nauczyciel Matematyki 2018, współorganizator XVI Zawodów”.
Więcej informacji na stronie WMZM: http://wmii.uwm.edu.pl/~zawodymat/

Gratulujemy! SP3 w Giżycku
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewa Ładna oraz opublikowany na portalu Giżycko: SP3 w matematycznej czołówce województwa
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5