Bokser z Giżycka wygrał przed czasem

2023-11-08 12:00:00(ost. akt: 2023-11-08 12:09:34)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Adam Łopiałło z Giżycka wziął udział w Kurpiowskiej Lidze Mistrzów w Ostrołęce. Jest to bokserska cykliczna impreza organizowana kilka razy w ciągu roku naprzemiennie w Ostrołęce i w Wyszkowie. Adam Łopiałło startował już kilkukrotnie w tym wydarzeniu i jego walki za każdym razem podobały się publiczności.
Tym razem Adam skrzyżował rękawice z zawodnikiem Warszawskiego Klubu Bokserskiego. Jego przeciwnik był cięższy, ponieważ boksuje o wagę wyżej, muskularny i silny fizycznie. Dodatkowo Adaś kilka dni przed zawodami złapał przeziębienie i obawiał się o swoją wytrzymałość.


- Okazało się, że niepotrzebnie. Pierwsza runda była wyrównana z lekką przewagą Adama. W drugiej złapał właściwy rytm walki i zaczął dominować w ringu. Zachodził przeciwnika i spychał go na liny, różnicował siłę ciosów. W konsekwencji przeciwnik był liczony, ale podjął dalszą walkę. Trzecia runda to już „mecz do jednej bramki”. Trzy nokdauny i po trzecim sędzia ringowy przerwał walkę. Tym samym Adam wygrał przed czasem. Kolejna twarda, dobra technicznie walka - relacjonuje trener Piotr Luczek.

Adam na co dzień jest żołnierzem zawodowym 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Szykuje się obecnie do Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie – takie wojskowe MMA. A jeśli chodzi o boks – nadal trenuje w Luczek Boks Giżycko i przygotowuje się do tegorocznych MP seniorów.

Fot. Arch. prywatne
.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5