Wszystkich Świętych - policja podsumowuje swoje działania

2023-11-05 09:59:17(ost. akt: 2023-11-05 10:04:32)

Autor zdjęcia: policja

Zabezpieczenie „Dnia Wszystkich Świętych” to jedno z największych policyjnych przedsięwzięć w roku. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy odwiedzają groby swoich bliskich to spore wyzwanie nawet dla doświadczonych policjantów ruchu drogowego.
Policjanci z powiatu giżyckiego skupili się na eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierowców i tych, co przekraczają dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze w okresie od 31 października do 2 listopada br. przebadali na stan trzeźwości 398 kierowców – dwóch z nich postanowiło wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Pierwsza w ręce policjantów wpadła kierująca vw passatem. Do kontroli została zatrzymana 1 listopada w miejscowości Piękna Góra gm. Giżycko. 37-latka za kierownicą miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po tym, jak spowodował kolizję na jednym z parkingów w Giżycku podczas wykonywania manewru parkowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 81 – letni kierowca daewoo matiza miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze również zatrzymali do kontroli drogowej 34 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 15 z nich w rejonie przejść dla pieszych. A także 6 kierowcom zatrzymali dowód rejestracyjny za brak badań technicznych i niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

- Na szczęście nikt na naszych drogach nie zginął - podsumowuje giżycka Policja.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5