Borecka Łękuk Trail 2023 – rekord frekwencji i moc atrakcji

2023-10-26 12:00:00(ost. akt: 2023-10-26 09:07:05)

Autor zdjęcia: Fot. Organizatora

Ponad 200 osób z Polski i zagranicy potwierdziło już swoją gotowość do startu w IV edycji Borecka Łękuk Trail. Ten z roku na rok cieszący się coraz większym zainteresowaniem ultramaraton odbędzie się w dniach 17-18 listopada br. w Folwarku Łękuk (gm. Wydminy).
Cztery trail’owe trasy w znakomitej większości zostały wytyczone po majestatycznej Puszczy Boreckiej, która w jesiennym wydaniu prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Piłwąg Ultra 70 km, Litygajno Maraton 42 km, Wolisko 21 km lub Róg 8 km. Jeden z tych czterech dystansów należy wybrać deklarując chęć udziału w Borecka Łękuk Trail 2023. Na dystansie 70 km rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Leśników w Ultramaratonie. Służby mundurowe i biegające małżeństwa rywalizować będą w półmaratonie Wolisko 21 km. Bieg Róg 8 km jako jedyny wystartuje z Pokazowej Zagrody Żubrów Wolisko, a dodatkową klasyfikacją tego dystansu będzie kategoria pracowników obiektów noclegowych i gastronomicznych.

W przedstartowy wieczór również w Folwarku Łękuk odbędzie się konferencja prasowa połączona z wykwintnym Pasta Party. W tym roku gośćmi panelu dyskusyjnego będą wybitne biegaczki ultra Dominika Stelmach i Paulina Krawczak, maratończyk Mariusz Giżyński oraz „Oszi” Olszewska, najsławniejsza ultramaratońska wolontariuszka w kraju.

Dla wielu uczestników nie bez znaczenia będzie fakt, że za ukończenie 70 km i 42 km przyznane zostaną punkty rankingowe ITRA i UTMB.

Ofertą dodatkową dla biegaczy jest Borecka Łękuk BAL, czyli taneczne zakończenie sezonu biegowego. Jeżeli ktoś po starcie będzie czuł mały niedosyt, to brakujące kilometry do późnej nocy będzie można dokręcać na parkiecie…
Regulamin i wszystkie szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie www.boreckatrail.pl.
Mat. organizatora


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5