Zainspirował ich Julian Tuwim

2023-10-22 16:55:01(ost. akt: 2023-10-22 17:37:04)

Autor zdjęcia: Józef Nacewicz

Europejski Dzień Seniora to idealny moment, aby zwrócić nasze myśli ku osobom starszym i ich potrzebom oraz roli, jaką pełnią w społeczeństwie. Pamiętajmy, że to właśnie od nich wiedzę i doświadczenie czerpie młodsze pokolenie, dlatego tak ważne jest, byśmy zawsze dbali o ich radość i szczęście.
Właśnie z okazji Europejskiego Dnia Seniora członkowie Klubu Seniora Gminy Giżycko spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji, gdzie kilkunastu z nich przygotowało montaż słowno-muzyczny „Tuwim znany i nieznany”.

Oglądanie ich przedsięwzięcia było dla widzów prawdziwą ucztą dla ducha. Niespodzianką był udział w spektaklu wójta gminy Giżycko Marka Jasudowicza z wierszem „Spóźniony słowik” oraz dyrektor GOKiR-u Ewy Sobieskiej. Nie mogło zabraknąć skierowanych do seniorów życzeń od włodarza gminy oraz atrakcyjnych upominków. A w finale na wszystkich gości czekał przepyszny tort, którym częstowała szefowa ośrodka. Reżyserem spektaklu była Anna Kajpust kierująca działalnością grupy teatralnej skupionej w strukturach Klubu Seniora.

Wychodzący z ośrodka z ciekawością oglądali retrospektywną wystawę fotograficzną dokumentującą najważniejsze wydarzenia z funkcjonowania Klubu Seniora.

Wystąpili: Helena Kłosowska, Teresa Rogowska, Ewa Zalewska, Teresa Krupska, Mirosława Jura, Halina Karczewska, Anna i Stanisław Kajpustowie, Teresa Santo, Maria Zięty, Liliana Rechimbach, Dorota Sobolewska, Ewa Sobieska i Marek Jasudowicz.
GOKiR Wilkasy


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5