Puchar zdobył żołnierz z giżyckiego batalionu

2023-10-13 09:00:46(ost. akt: 2023-10-13 09:12:02)

Autor zdjęcia: WOT

Crossfit, biegi, sztuki walki, pływanie, a może kolarstwo? Żołnierze uprawiają sport rekreacyjnie, ale też wielu z nich może się pochwalić tytułami mistrzowskimi. Niezależnie od dyscypliny sportowej, którą wybrali, łączy ich jedno: silny charakter i chęć obrony Ojczyzny. "Żołnierz musi umieć się bić, a walka w bliskim kontakcie powinna się stać sportem masowym".
Sztuki walki są dziś w armii bardzo popularne. W wojsku nie brakuje miłośników boksu, kickboxingu, judo czy karate.

7 października w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbyła się ósma edycja Gołdap Fight Night Boxing Tournament organizowana przez MUKS Husaria Gołdap. Oficjalna karta walk obfitowała w 13 pojedynków, w których doskonale zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący Polskę. Wśród wspomnianych zawodników był żołnierz 41 Giżyckiego Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka, który zdobył puchar dowódcy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Giżycki zawodnik od pierwszego gongu wyraźnie zaznaczył w ringu swoją inicjatywę. Przeciwnik starał się jednak gasić jego poczynania z kontry i zdawało się, że jest pewien swego planu na pojedynek.
Wszystko zmienił jeden silny cios. Bokser widząc swoją szansę na szybkie zwycięstwo zwiększył tempo, zasypując rywala prawdziwym gradem uderzeń.

- Pomimo dwukrotnego liczenia, wygrał walkę przez poddanie. Po kolejnej celnej kombinacji nie pozostało nic innego jak odebrać zasłużony puchar dowódcy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego - relacjonuje trener ppłk rez. Piotr Luczek. - Dziękuję dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku Bartoszowi Orczyc - Musiałkowi za wsparcie i udostępnianie sali sportowej w szkole do treningów.


- Sport to kształtowanie kondycji, sprawności, tężyzny fizycznej, ale także siły charakterów i umiejętności. Służba wojskowa nauczyła mnie nie tylko umiejętności fizycznych i technicznych, ale także wartości takich jak dyscyplina, honor, oddanie i determinacja. Mam ogromne szczęście, że są wokół osoby, które wspierają mnie w tym co robię poza służbą wojskową - podsumowuje por. Bartłomiej Sepko - żołnierz 41 Giżyckiego Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka.

Służba w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej daje możliwość rozwijania hartu ducha, pracy w ciekawych zespołach, zdobywania nowych doświadczeń, a także zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju. Dziś ta szansa stoi przed każdym, bez względu na wykonywany zawód lub miejsce zamieszkania. Obecnie trwa nabór żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) do batalionów, m.in. w Giżycku. Ochotnicy, którzy chcieliby wstąpić do TSW, mogą zgłaszać się do właściwego terytorialnie Wojskowego Centrum Rekrutacji.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5