Jak obrączkuje się ptaki? Będzie to można zobaczyć na własne oczy

2023-10-12 10:00:00(ost. akt: 2023-10-12 10:57:18)

Autor zdjęcia: Krzysztof Pawlukojć

Jeżeli uwielbicie obserwować ptaki, cenicie walory mazurskiej przyrody, lubicie ornitologów i miłośników skrzydlatych stworzeń to 14 października 2023 r. w sobotnie przedpołudnie nie może Was zabraknąć na Wzgórzu św. Brunona.
Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody zaprasza wszystkich mieszkańców Giżycka i okolic, a także chętnych z dalszych zakątków regionu na I Mazurski Piknik Ornitologiczny, który odbędzie się w godz. 8 – 12.

Bez względu na wiek, płeć, poglądy polityczne, upodobania i usposobienie każdy ptakolub znajdzie tam coś dla siebie. Nie zwracamy uwagi na pogodę, uzbrajamy się w ciepłe ubrania i dobre humory. Główną atrakcją będzie odławianie i obrączkowanie ptaków przez doświadczonego ornitologa, który odkryje przed nami wszelkie tajniki i sekrety swojej pracy. Będzie można zobaczyć wiele gatunków ptaków z bliska, dowiedzieć się jak rozróżniać płeć i wiek, a także wysłuchać wielu historii związanych z tą metodą poznawania i badania życia ptaków.

Poza tym będzie możliwość obserwacji ptaków przez lunetę z wieży widokowej, odbycia krótkich spacerów po okolicznym lesie i nad brzeg jeziora, a dla dzieci będzie przygotowane stoisko edukacyjne oraz niespodzianki. Dodatkowo spotkanie swoją obecnością wzbogacą: znany fotograf przyrody, dziennikarz, autor albumów i książek o ptakach – Tomasz Kłosowski oraz przedstawiciele Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Wstęp na piknik bezpłatny, liczba miejsc nieograniczona, emocje i atrakcje gwarantowane. Czego chcieć więcej! Zabieramy zatem swoje aparaty fotograficzne, lornetki, dzieci, dziadków, rodziców, kolegów, koleżanki… i tłumnie ruszamy 14 października na Wzgórze św. Brunona! Piknik jest współfinansowany ze środków Powiatu Giżyckiego.
Krzysztof Pawlukojć


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5